Grafika mioceński las bagienny

Kolejnym projektem, w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć, była próba, graficznego odtworzenia lasu bagiennego z epoki miocenu.

Przeznaczeniem grafiki było ozdobienie ścian muzeum podczas wystawy o nazwie „ Okruchy przeszłości w węglu brunatnym" zorganizowanej przez Państwowe Muzeum Geologicznego PIG-PIB.

Czy nam się udało? Mogą Państwo ocenić sami odwiedzając naszą galerię gdzie można obejrzeć obrazek w pełnej rozdzielczości.

Jak łatwo się domyśleć odtworzenie czegoś z zamierzchłej przeszłości nie jest łatwe. Nie istnieją bowiem zdjęcia, na podstawie których, można by podjąć się próby odtworzenia, w tym konkretnym przypadku roślinności oraz warunków jakie panowały 300 milionów lat temu.

Jednak dzięki ogromnemu wsparciu osób z Państwowego Muzeum Geologicznego, które dostarczyły nam wiele materiałów w postaci opisów, rysunków, schematów oraz bezcennych konsultacji mogliśmy zacząć pracę.

Cała roślinność musiała zostać wykonana od podstaw ponieważ ówczesna roślinność w większości dzisiaj nie występuje. Oprócz obrazka przedstawiającego mioceński las bagienny, byliśmy odpowiedzialni też za przygotowanie blokdiagramu przedstawiającego piętra ówczesnej roślinności.


Przeznaczeniem obrazka był druk wielkoformatowy, co oznacza, że finalna rozdzielczość grafiki musiała być bardzo duża. Za realizacje projektu odpowiada program Blender oraz w małym stopniu program Photoshop.

 

Grafika przedstawiająca las mioceński

 

 

Grafika2

Możemy pracować dla Ciebie Masz ciekawy pomysł, lub wizję produktu? Skontaktuj się z nami.

Napisz do nas.