Brand hero — dla kogo jest i jak wpływa na postrzeganie marki?

Jeden z najważniejszych elementów działalności każdego przedsiębiorstwa stanowi odpowiedni marketing. Bardzo ważne jest, aby był spójny i niósł ze sobą konkretne wartości.

Obecnie dział marketingu w każdej firmie ma wiele możliwości na kreowanie spójnego i wiarygodnego wizerunku marki. Jednym z najpopularniejszych z pewnością jest brand hero. Warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie, kto może sięgnąć po to rozwiązanie oraz jak wpływa ono na postrzeganie marki.

Brand hero — dla kogo?

Zanim odpowie się na pytanie, kto powinien zdecydować się na brand hero, warto dowiedzieć się, co kryje się pod tym pojęciem. Od wielu lat stanowi bowiem stały element przekazów marketingowych dla wielu marek. Odpowiednio dobrany bohater lub maskotka mają za zadanie przekazywać wartości firmy oraz w ciekawy sposób opowiadać jej historię.

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby brand hero cechował się wyjątkowością i wyszczególniał się na tle maskotek konkurencyjnych marek. Ponadto, co jeszcze ważniejsze, musi być wiarygodny w całym procesie komunikacji.

Krótko mówiąc, brand hero musi być niejako uosobieniem firmy, ma przedstawiać jej cechy, a także we właściwy sobie sposób o nich opowiadać. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również to, aby zbudować wokół niej pewnego rodzaju storytelling.

Brand hero, który będzie korzystnie kojarzony z daną marką, z pewnością przekona klientów w przekazie marketingowym. Dlatego, aby jego sylwetka przyniosła oczekiwane efekty, należy włożyć w jej wykreowanie nieco wysiłku. Co więcej, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, dla kogo jest brand hero?

Dla kogo jest brand hero?

Należy pamiętać, że wolny rynek opiera się przede wszystkim na konkurencji. W większości branż osiąga całkiem sporą skalę. Dlatego też bardzo ważne jest to, aby wyróżnić się na tle pozostałych marek, co jednak nie zawsze stanowi łatwe zadanie.

Główne role brand hero obejmują pomoc w komunikacji z odbiorcami i sprawienie, aby pozytywnie kojarzyli markę. Istnieje możliwość osiągnięcia tych celów tylko wtedy, gdy storytelling marki jest spójny, nienachalny, a przede wszystkim wyróżniający się spośród innych przekazów reklamowych.

Obecnie brand hero stał się głównym elementem komunikacji u niemal wszystkich marek. Czy jednak każda firma powinna decydować się na takie rozwiązanie? Nie musi, ale może. Każda marka może posiadać swojego brand hero, ważne jest jednak to, aby skutecznie prowadzić swoja strategię marketingową.

Podsumowując, brand hero jest polecane zwłaszcza firmom, które posiadają spójny i wiarygodny storytelling. Należy jednak pamiętać, że wiele przedsiębiorstw wybiło się na tle konkurencji bez maskotki.

Brand hero — jak wpływa na postrzeganie marki?

Na to, w jaki sposób brand hero wpłynie na postrzeganie marki, oddziałuje przede wszystkim to, w jaki zostanie wykreowany przez dział marketingu. Najczęściej spotyka się dwa rozwiązania. Pierwsze to bohater-człowiek, z kolei drugie to bohater-zwierzę lub inna postać.

W pierwszym przypadku brand hero jest z pewnością dużo łatwiejszy do kreacji. Przede wszystkim można nadawać mu dowolne cechy, oczywiście spójne ze strategią marki. Ponadto taka postać buduje osobowość firmy, ale przez własne cechy charakteru może również dopisać konkretne sytuacje konsumpcyjne.

Kolejną sytuacją jest kreowanie zwierzęcia jako brand hero marki. Co ważne, taki bohater może być skierowany zarówno do dorosłych, jak i młodszych odbiorców. Zwierzęta bardzo często są personifikowane oraz odpowiadają cechom nadanym im przez ludzi. Na przykład, lew to symbol odwagi, żubr kojarzy się z dostojeństwem, a pies to wierność. Decydując się na konkretne zwierzę, można więc w łatwy sposób pokazać konsumentowi, jakimi cechami oraz wartościami kieruje się dana marka.

Skontaktuj się z nami!

Możemy pracować dla Ciebie! Porozmawiajmy!