Blog
Czym jest packshot?

Czym jest packshot?
Czy jest coś, co może pomóc zarówno kupującemu, jak i sprzedającemu w podejmowaniu jak najlepszych decyzji zakupowych i budowaniu pozytywnego wizerunku marki? To zdjęcia typu packshot, które ciekawie wykonane mogą przynieść naprawdę imponujące korzyści.

Co to jest packshot? Packshot co to znaczy? Jest to bardzo popularnym terminem, stosowanym w branży reklamowej, który oznacza po prostu fotografię produktu, wykonaną na białym lub jednolitym tle. W przypadku tego typu zdjęć najważniejsze jest oddanie realnego wyglądu i użyteczności fotografowanego produktu. Oczywiście bardzo ważne jest takie wykonanie fotografii, które pozwoli na jej wykorzystanie w celach komercyjnych.

Obecnie naprawdę ciężko jest wyobrazić sobie branży e-commerce bez zdjęć typu packshot, które w ostatnich latach stały się niemal podstawą jej funkcjonowania. Dzisiejsze portale sprzedażowe, którym zależy przede wszystkim na efektywnej sprzedaży, wynajmują profesjonalnych fotografów produktowych, którzy będą w stanie jak najwierniej odzwierciedlić wszystkie najistotniejsze cechy charakteryzujące fotografowany obiekt. Co istotne, wieku konsumentów widząc niechlujne i mało wiarygodne zdjęcia na internetowych portalach jest w stanie zrezygnować z dokonania zakupu. Jak zatem łatwo zauważyć, we współczesnym świecie fotografia typu packshot pełni niezwykle ważną rolę w czynieniu produktów atrakcyjnymi i pożądanymi.

Gdzie swoje zastosowanie znajdzie packshot produktu?

Zdjęcia typu packshot głównie wykorzystywane są przez sklepy internetowe i różnego rodzaju portale sprzedażowe. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie tego typu fotografii. Tak naprawdę jeżeli choć trochę skupimy się na otoczeniu, będziemy mogli zauważyć, że zdjęcia na białym tle, lub zdjęcia bez tła otaczają nas na każdym kroku. Tak naprawdę wielu konsumentów patrząc na zdjęcie produktu, który chce kupić, nawet nie wie o tym, że zastosowano tu specjalny typ fotografii. Wręcz przeciwnie, ze względu na to, że często spotyka się z nią w swoim otoczeniu, uważa ją za wiarygodną i naturalną.

Dlaczego warto korzystać ze zdjęć packshot?

Popularność zdjęć packshot nie wzięła się znikąd, są bardzo często wykorzystywane przede wszystkim przez swoje zalety i wartość dokumentacyjną. Co prawda według specjalistów nich wartość marketingowa nie jest tak duża jak w przypadku standardowych zdjęć reklamowych, to jednak wiele jednostek sprzedających swoje produkty w sieci już się przekonało, że bez zdjęć produktowych ciężko jest wygenerować satysfakcjonujący dochód.

Interesująca fotografia reklamowa ma przyciągać uwagę klientów, którzy mają się bardziej zainteresować danym produktem. Jeżeli tak się stanie, chcieliby dokładniej przyjrzeć się swojemu potencjalnemu zakupowi, temu jak wygląda, jaką ma teksturę, czy będzie odpowiednio funkcjonalny itp. I tu właśnie jest duża rola packshot. Jeżeli dany przedmiot zostanie przestawiony wiarygodnie i realnie jest bardzo duża szansa na to, że po początkowym zainteresowaniu i analizie jego estetyki i funkcjonalności, klient dokona ostatecznego zakupu.

Skąd brać zdjęcia typu packshot? Każdy sprzedawca, który poza fotografią reklamową chce skupić się również na przedstawianiu swojej oferty za pomocą zdjęć packshot, ma kilka możliwości ich uzyskania, zależnie od okoliczności i specyfiki działania internetowej sprzedaży. Istotne jest znalezienie najlepszego dla danego przypadku źródła.

Zdjęcia packshot można wykonać samodzielnie, co jest opłacalne przede wszystkim dla tych sprzedawców, którzy oferują produkty samodzielnie przez siebie wykonane. Tu niezbędny jest jednak dobry aparat i nieco wiedzy o tym, jak zrobić zdjęcie produktowe. Na szczęście jej zdobycie nie powinno być trudne, w sieci można znaleźć przynajmniej kilka naprawdę dobrych poradników dotyczących fotografii produktowej. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu sprzedawca nie chce lub nie może wykonać takich zdjęć samodzielnie, dobrym rozwiązaniem jest zlecenie wykonania tego zadanie profesjonaliście. Należy jednak pamiętać o tym, że taka pomoc będzie związana również z dodatkowymi kosztami, na które nie każdy sklep zajmujący się sprzedażą online może sobie pozwolić. Jednak pomimo kosztów warto zastanowić się nad opłacalnością takiego przedsięwzięcia, ponieważ zdjęcia packshot jeżeli są dobrze wykonane, mają bardzo duży wpływ na efektywną sprzedaż.

Jeżeli sprzedawca ma w swojej ofercie produkty znanych marek, jest możliwość skorzystania z gotowych zdjęć, udostępnianych przez producenta, jeżeli ten wyrazi na to zgodę, co najczęściej ma miejsce. W większości przypadków udostępnianie jest bezpłatne. W niektórych przypadkach dobrym i korzystnym rozwiązaniem może być również skorzystanie z możliwości zakupu packshotów z banków zdjęć. Tu należy jednak uważać i dokładnie przyglądać się zdjęciom, żeby nie okazało się, że produkty na nich przedstawione są nieco inne niż te, które znajdują się w ofercie sklepu. Wiarygodność w tym przypadku jest bardzo ważna, a jej brak może skutkować utratą zaufania klientów i niską oceną sklepu, co przekłada się bezpośrednio na wyniki sprzedażowe.

Packshot 3d

Packshot 3d różni się od reklamowej wizualizacji produktu wykonanego w specjalistycznym studiu fotograficznym tym, że jest generowany komputerowo z wykorzystaniem wirtualnego modelu przedmiotu. Przewagą packshot 3d nad zdjęciem rzeczywistego modelu jest fakt, że fizycznie produkt może jeszcze nie istnieć. Kolejną kwestią jest możliwość stworzenia packshot 3d w wyrenderowanym otoczeniu bez konieczności tworzenia specjalnie przygotowanego studio pod kątem wykonania sesji zdjęciowej.

Jest to niewątpliwy atut ponieważ producenci oraz dystrybutorzy mogą zaprezentować produkt bez konieczności uruchomienia kosztownej produkcji. Packshot 3d jest ultrarealistyczny i może do złudzenia przypomina zdjęcie fizycznego produktu, ale wyrenderowanie packshotu 3d jest tańsze. Dodatkowym atutem jest brak wad fizycznego produktu oraz możliwość tworzenia różnych wersji lub wariacji tego samego produktu.

Blog relative Text

Realizacje 3D

Trójwymiarowe wizualizacje wnętrz

czytaj dalej...
Ekspres do kawy

Krok po kroku

czytaj dalej...
Cennik

Cennik naszych usług w Altaria Studio

czytaj dalej...

Skontaktuj się z nami!

Możemy pracować dla Ciebie! Porozmawiajmy!