Jaki program do projektowania wnętrz?

Projektowanie wnętrz już dawno przestało być wykonywane przy pomocy kartki i ołówka. Obecnie aranżację wykonuje się za pomocą różnorodnych specjalistycznych narzędzi, czyli profesjonalnych oprogramowań dla projektantów wnętrz. Dzięki nim można nie tylko wykonywać profesjonalne rysunki techniczne, ale również pozwala na wizualizację wnętrza. Na rynku istnieje wiele komercyjnych programów, które różnią się między sobą nie tylko ceną, ale przede wszystkim oferowanymi możliwościami. Warto więc zastanowić się, na jaki program powinien postawić projektant wnętrz.

Archicad — program do projektowania wnętrz dla wymagających

Program Archicad został stworzony z myślą o architektach oraz wszelkiego rodzaju branżystach budowlanych. Jest to także doskonałe narzędzie dla architektów wnętrz, ponieważ znacznie ułatwia proces tworzenia dokumentacji technicznej, która tworzy się niemal przy okazji. Ponadto program ten pozwala na stworzenie projektu elewacji, co jest niezwykle ważne zwłaszcza z tego powodu, że klienci często decydują się na takie rozwiązanie przy okazji tworzenia aranżacji wnętrza.

Z pewnością największą zaletą programu Achicad jest łatwy i niezwykle intuicyjny interfejs, z którym z pewnością poradzi sobie każdy użytkownik. Ponadto oferuje on dużo większe możliwości niż narzędzia konkurencji. Program pozwala również na tworzenie rysunków 2D z jednoczesnym modelowanie 3D, co znacznie przyspiesza pracę. Co równie ważne, program umożliwia wykupienie dożywotniej licencji bez konieczności jej odnawiania.

Jaki jest dobry program do projektowania wnętrz?

Mówiąc o programach dla projektantów wnętrz, nie można nie wspomnieć o CAD Decor PRO. Narzędzie to, w przeciwieństwie do poprzedniej pozycji, zostało stworzone wyłącznie z myślą o projektowaniu aranżacji wnętrz, co jest jego dużym atutem. Program posiada wbudowaną bibliotekę wielu rodzajów sprzętów, wykładzin, mebli, gotowych baz płytek wielu producentów oraz okładzin. Dzięki temu można w niedługim czasie stworzyć profesjonalny projekt bez wyszukiwania w internecie modeli 3D oraz tekstur, co jest niezwykle czasochłonne.

Program został wyposażony w wiele osobnych modułów, jak na przykład narzędzie do projektowania szaf wnękowych czy też własnych baz płytek. Wbudowany silnik renderujący sprawia, że wizualizacja jest gotowa niemal od razu po zakończeniu projektowania. Jest to program stworzony idealnie dla osób, które cenią sobie piękne wizualizacje. Wadą może być natomiast duża niestabilność programu. Oznacza to, że czasami może on się zaciąć i odmówić działania. Jednak wsparcie techniczne na bieżąco naprawia pojawiające się błędy.

SketchUp — program dla każdego

Z pewnością każdy początkujący projektant wnętrz chociaż raz zetknął się z programem SketchUp. Nic w tym dziwnego, jest to bowiem niezwykle popularny program, który pozwala na szybkie tworzenie profesjonalnych projektów. Narzędzie to jest niezwykle cenione przez architektów wnętrz, przede wszystkim ze względu na konkurencyjną cenę oraz bardzo łatwą obsługę. Użytkownik w szybkim czasie będzie w stanie poznać podstawowe funkcje programu bez konieczności oglądania długich filmów instruktażowych.

Z pewnością największą wadą programu SketchUp jest brak silnika renderującego. Z tym problemem można jednak w łatwy sposób sobie poradzić. Wystarczy jedynie zainstalować specjalną wtyczkę Twilight Render, która pozwoli stworzyć przyzwoite rendery. Z kolei dla bardziej wymagających użytkowników dostępne jest narzędzie V-Ray, które często sprzedawane jest w pakiecie. Podobnie jak w przypadku poprzednich programów użytkownik ma możliwość zakupić dożywotnią licencję.

3ds Max — program do tworzenia wspaniałych wizualizacji

3ds Max to obecnie najbardziej zaawansowane narzędzie na rynku pozwalające tworzyć skomplikowane modele w trzech wymiarach. Ze względu na swoje fotorealistyczne wizualizacje jest bardzo chętnie wykorzystywany w wielu branżach, w tym również przy tworzeniu gier oraz podczas projektowania wnętrz. 3ds to niezwykle potężne narzędzie, które umożliwia tworzenie skomplikowanych brył niemal bez żadnych ograniczeń.

Podobnie jak poprzedni program, 3ds nie posiada wbudowanego silnika do tworzenia renderów. Konieczne jest dokupienie kolejnego programu, jednak jeżeli komuś zależy na tworzeniu profesjonalnych modeli 3D, nie będzie to większy problem. 3ds to narzędzie dla prawdziwych perfekcjonistów i niezwykle wymagających użytkowników, którzy lubią spędzać dużo czasu na tworzeniu profesjonalnych modeli. Również klienci, którzy zobaczą projekt swojego wnętrza w programie 3ds z pewnością będą zadowoleni.

Jaki jest dobry program do projektowania wnętrz — podsumowanie

Przedstawione powyżej pozycje powinny spełnić oczekiwania każdego projektanta, zarówno tego zaawansowanego, jak i tego, który stawia pierwsze kroki w tworzeniu aranżacji. Programy te oferują rozmaite funkcje. Liczne możliwości oraz dodatkowe narzędzia sprawią, że każdy użytkownik będzie mógł znaleźć narzędzie najlepiej dostosowane do swoich potrzeb oraz preferencji.

Skontaktuj się z nami!

Możemy pracować dla Ciebie! Porozmawiajmy!