Blog
Laser tnący mitsubishi

Można by zapytać po co robić animację maszyny skoro można nakręcić film? Tak to prawda można nakręcić film, ale jeśli chcemy, aby film był na odpowiednim poziomie, będzie to trudne i kosztowne.

Aby wykonać dobrej jakości zdjęcia musimy  przygotować scenę, przetransportować maszynę do odpowiedniego pomieszczenia, ustawić światła, odpowiednio skadrować. Jak by tego było mało maszyna musi być w idealnym stanie, czysta, możliwie bez uszkodzeń na powierzchni. Krótko mówiąc musi się dobrze prezentować, bo kto chce mieć w filmie reklamowym zniszczony produkt. Dużo tańszym i pewnym rozwiązaniem jest zrobienie animacji 3d. Nie musimy się przejmować transportem, sceną, ekipą filmową ani przekroczonym budżetem. Wszystko odbywa się w studio w wirtualnym świecie za sprawą grafików 3d. Laser Mitsubishi to kolejna duża animacja nad którą pracowaliśmy, a jak przebiegały prace opisze poniżej.

W przeciwieństwie do animacji o gazie łupkowym laser wymagał stworzenia tylko czterech  obiektów o dosyć prostych kształtach dlatego etap modelowanie przebiegł szybko i sprawnie.

Kiedy model był już gotowy mogliśmy zająć się animacją. Jak pisałem wyżej jest to maszyna tnąca, dlatego najistotniejszą rzeczą w filmie było pokazanie jej podczas pracy. Maszyna wyposażona jest w laserową głowicę tnącą, która może poruszać się w trzech płaszczyznach i wykorzystywana jest do cięcia blach oraz płyt  metalowych. Głowica maszyny potrafi wycinać elementy z ogromną szybkością, co widać na filmie pod artykułem. Prędkość poruszania się głowicy w animacji odpowiada rzeczywistej prędkości z jaką maszyna pracuje. Poza animacją głowicy do zrobienia pozostała nam bardzo uproszczona animacja postaci oraz animacja kamer. Przez ten proces przeszliśmy gładko i sprawnie podobnie jak przez etap modelowania. Skoro animacja była już gotowa przyszedł czas na teksturowanie i rendering. Poniżej zamieszczam kilka gotowych renderów.

Kiedy model był już gotowy mogliśmy zająć się animacją. Jak pisałem wyżej jest to maszyna tnąca, dlatego najistotniejszą rzeczą w filmie było pokazanie jej podczas pracy. Maszyna wyposażona jest w laserową głowicę tnącą, która może poruszać się w trzech płaszczyznach i wykorzystywana jest do cięcia blach oraz płyt metalowych. Głowica maszyny potrafi wycinać elementy z ogromną szybkością, co widać na filmie pod artykułem. Prędkość poruszania się głowicy w animacji odpowiada rzeczywistej prędkości z jaką maszyna pracuje. Poza animacją głowicy do zrobienia pozostała nam bardzo uproszczona animacja postaci oraz animacja kamer. Przez ten proces przeszliśmy gładko i sprawnie podobnie jak przez etap modelowania. Skoro animacja była już gotowa przyszedł czas na teksturowanie i rendering. Poniżej zamieszczam kilka gotowych renderów.

Praca nad animacją prowadzona była w dosyć komfortowych warunkach ponieważ nie mieliśmy sztywnego deadline a jedynie luźne ramy czasowe. Mimo tego jednak cały film ukończyliśmy w ciągu miesiąca. Poniżej można obejrzeć efekty naszych starań.

Blog relative Text

Od morza do złoża

Powstawanie gazu z łupków.

czytaj dalej...
Animacje graficzne

Animacja graficzna jako oryginalna forma reklamy

czytaj dalej...
Jak powinna wyglądać animacja 3d, aby zainteresować klienta?

Animacja 3D to idealne narzędzie dla każdego przedsiębiorcy

czytaj dalej...

Skontaktuj się z nami!

Możemy pracować dla Ciebie! Porozmawiajmy!