Blog
Rodzaje i charakterystyka wizualizacji 3D

Wizualizacje 3D są niezwykle przydatnym i uniwersalnym narzędziem dla firm konkurujących w wielu branżach rynkowych. Niezależnie od tego, jakie usługi lub produkty oferujemy, zademonstrowanie ich bezpośrednio w wielu wariantach bez konieczności ciągłej zmiany wystroju pomieszczeń czy designu opakowanie jest bez wątpienia olbrzymim plusem w zdobywaniu Klientów dla każdej firmy. Warto jednak zastanowić się, z jakich rodzajów wizualizacji 3D korzysta się, by pozyskać współpracowników oraz pokazać swoje dzieła większej liczbie potencjalnych odbiorców.

Wizualizacje 3D to temat na tyle obszerny, że nawet jego podziały można podzielić na własne rodzaje. W tym artykule skupimy się jednak na ich najbardziej podstawowych rodzajach oraz charakterystyce, by umożliwić wgląd w wykonywaną przez nasze studio pracę.

Najpopularniejszym wariantem trójwymiarowych tworów komputerowych są oczywiście te, które tworzy się dla inwestujących w miejsca zamieszkania czy hotele deweloperów lub architektów chcących ujrzeć swoje dzieła w bardziej realistycznym ułożeniu. Stąd nazwa – wizualizacje architektoniczne – odnosi się głównie do projektów, które pokazują plan budynku lub większego terenu zabudowy w sposób przybliżony do tego, który będzie dostępny po skończonej pracy firmy budowlanej.

Podobnie, do opisanego wyżej wariantu, wizualizacje produktowe (zwane również reklamowymi) ukazują niestworzony jeszcze produkt w sposób przybliżony do rzeczywistego efektu. Jednak w tym przypadku istotne jest, by owy przedmiot przedstawić w jak najlepszym świetle, interesując potencjalnych nabywców.

Meble i stylowe wnętrza

Ostatnim z najpopularniejszych rodzajów wizualizacji 3D są te, które mają za zadanie stworzenie repliki wnętrz. Zamawiane najczęściej na zlecenie firm handlujących lub tworzących meble, te dzieła pozwalają na umiejscowienie elementów wyposażenia pokoju, łazienki czy kuchni w pomieszczeniach o różnych wymiarach, kolorach ścian czy oświetleniu bez konieczności zmiany całej aranżacji dla zdobycia jednego zdjęcia promującego.

Blog relative Text

Realizacje 3D

Trójwymiarowe wizualizacje wnętrz

czytaj dalej...
Grafika mioceński las bagienny

Las bagienny z epoki miocenu

czytaj dalej...
Ekspres do kawy

Krok po kroku

czytaj dalej...

Skontaktuj się z nami!

Możemy pracować dla Ciebie! Porozmawiajmy!