Blog
Wizualizacja sypialni

Wizualizacje 3d to podstawa każdego biznesu związanego z produkcją mebli czy aranżacją wnętrz. Współczesny klient pragnie najpierw ujrzeć realistyczny obraz tego co otrzyma, zanim wyda pieniądze na daną usługę czy produkt. Aby jednak konkretna wizualizacja przestawiała się zgodnie z rzeczywistością i nie przekłamywała jej, należy zadbać o szereg czynników.

Wielu przedsiębiorców usiłuje tworzyć wizualizacje wnętrz lub konkretnych produktów własnym sumptem z użyciem podstawowych, często darmowych programów do renderu. Niestety jakość czy merytoryczna wartość takich wizualizacji nie oddaje rzeczywistego wyglądu przedstawianego miejsca i po prostu jest niska. Proste wizualizacje nie przyciągną klienta, sprawiając wręcz, iż zacznie lekceważyć daną firmę. Próba oszczędności może więc skończyć się groźnym zjawiskiem odpływu klientów.

Warto więc powierzyć wykonanie wizualizacji sprawdzonym i znanym z wysokiej jakości świadczonych usług firmom, bądź studiom wizualizacji. Tego typu przedsiębiorstwa posiadają szeroką bazę profesjonalnych programów oraz wydajne komputery umożliwiające sprawny render. Firmy tego typu kierują się również określonymi standardami i oddają wizualizacje na wysokim poziomie, które na pewno przyciągną oko każdego klienta, wzmacniając pozytywny wizerunek produktu czy usługi.

Reklama mebli, czyli promuj swoje produkty!

Najczęstszymi odbiorcami profesjonalnych wizualizacji są firmy oferujące meble, w szczególności meble do sypialni. Mimo zmieniającego się otoczenia gospodarczego i zawirowań na rynkach finansowych, na meble sypialne wciąż jest rosnący popyt. Wraz z popytem rosną jednak wymagania klienta, którego coraz częściej interesuje nie tylko wizualizaca łóżka, które ma kupić, a coraz powszechniej wymagana jest wizualizacja sypialnii jako pomieszczenia z naniesieniem doń produktu, nad którym się zastanawia. Klienci w ten sposób chcą być pewni, czy dany mebel będzie pasował do stylu ich wnętrza.

Zamawiając wizualizacje w profesjonalnym biurze projektowym, warto zadbać o odpowiednie informowanie studia o swoich oczekiwaniach i specyfice produktu. Ważne by dobrze podać potrzebne do wizualizacji wymiary produktu. Przykładowo, wizualizaca łóżka wymagać będzie podania nie tylko podstawowych wymiarów jakimi są wysokość, szerokość i długość, ale też grubość ścianek łóżka, materaca oraz konstrukcję kraty wspornikowej. Należy przy tym podać dokładne detale wszystkich zakamarków mebla, tak by osoba wykonująca wizualizacje mogła odpowiednio stworzyć trójwymiarowy obraz. Ważnymi szczegółami są również informacje o rodzaju tkaniny na łóżku: podanie marki próbnika, rodzaju a najlepiej też numeru tkaniny. Dzięki takim informacjom osoba renderująca jest w stanie wykonać fotorealistyczną wizualizację nie przekłamującą rzeczywistości. Po wykonaniu trójwymiarowych obrazów, przekazywane są one do klienta, a on akceptuje bądź zgłasza poprawki. Oczywiście w przypadku, poprawek zostaną one jak najszybciej usunięte i końcowe rendery również przekazane do zamawiającego.

Wizualizacja sypialni - całość kompozycji

Wizualizowane meble, po akceptacji zamawiającego, zostają wkomponowane w całość sypialni (jeśli będzie takie zapotrzebowanie). Oznacza to tyle, co stworzenie wizualizacji całej sypialni z danym łóżkiem jako centralnej gwiazdy pomieszczenia. Produkt można podkreślić na wiele sposobów, przede wszystkim umieszczając w centrum pomieszczenia. Kluczową rolę pełni światło – dobra wizualizacja sypialnii ukazuje pokój z padającym światłem i rzucanymi przez przedmioty cieniami, im bliżej okna tym jaśniej. W renderach nie dopuszcza się zbytniej manipulacji światłem czy używania szerokiego kąta w aparacie renderu. Zamawiający otrzymuje wiele widoków sypialni i swojego produktu przede wszystkim jednak obraz od przodu (frontu), wizualizację w ujęciu bocznym szerokim i obraz w bocznym widoku od góry. Niekiedy tworzone są ruchome obrazy w 360 stopniach.

Dlaczego warto tworzyć wizualizacje mebli oraz osadzające te meble w konkretnych wnętrzach? Przede wszystkim ze względu na zwiększenie zainteresowania klienta, jego większą skłonność do zakupu towaru, który widzi we wnętrzu a nie na białym tle. Jeszcze niższe wskaźniki daje produkt, którego klient w ogóle nie widzi, taki towar rzadko jest kupowany. Wzrost sprzedaży to jednak nie wszystkie zalety udanego renderu. Najważniejszym jest dość umiarkowana cena. W przypadku gdy sprzedawca mebli sypialnych zdecyduje się na profesjonalną sesję zdjęciową, aranżację specjalnego pomieszczenia w celu jej wykonania i wynajęcie osób, które oprawę tej sesji przygotują i odpowiednio zaaranżują, poniesione przez niego koszty wielokrotnie przewyższą wartość wizualizacji. Warto zaznaczyć, że wizualizacja nie ma jednej konkretnej ceny, wszystko zależy od ilości detali, kolorów czy szczegółowości renderu. Średnia rynkowa cena wizualizacji to około 2000 złotych, zaś wartość profesjonalnej, kilkugodzinnej sesji zdjęciowej oscyluje wokół sumy 5000 złotych plus koszty obsługi i transport mebli.

Równie ważną przewagą wizualizacji nad zdjęciami są też możliwości szybkiej zmiany otoczenia, w jakim wizualizacja łóżka się znajduje. Przy zdjęciach takiej możliwości nie ma i raz wykonane muszą pozostać niezmienione. Trójwymiarowy obraz łóżka można umieszczać na tle różnorodnego otoczenia. Dostępne warianty wizualizacji to przykładowo sypialnia z ceglaną ścianą, pokój w stylu kontynentalnym czy sypialnia pełna luster. Dla bardziej wymagających klientów można przygotować wizualizację łóżka w aranżacji glamour bądź w określonym stylu architektury wnętrz np. biedermeier czy art deco. Większa ilość wizualizacji to większe możliwości przekonania klientów, warto więc rozważyć zamówienie trójwymiarowych obrazów w różnych wariantach.

Blog relative Text

Realizacje 3D

Trójwymiarowe wizualizacje wnętrz

czytaj dalej...
Grafika mioceński las bagienny

Las bagienny z epoki miocenu

czytaj dalej...
Ekspres do kawy

Krok po kroku

czytaj dalej...

Skontaktuj się z nami!

Możemy pracować dla Ciebie! Porozmawiajmy!